VASZATI
A vaszati sz ketts jelentstartammal br.
1. A vaszati 3 rendszerre pl, amely ngy-ngy szablyt tartalmaz. Maga a vaszati sz mindegyik sztagja egy-egy rendszert foglal magba. Megmutatja, hogy milyen hatsok rik otthonunkat.
VA- az energetikai rendszer (fizikai hatsok) SZA- az informcis rendszer (bolygk hatsai) TI- geometriai rendszer (matematikai hatsok)
2. A vaszati sznak van egy spiritulis jelentse is. A vdikus hitvilgban az isteni pr szemlyesti meg a ni s a frfi energik tkletes egysgt. ppen ezrt a vaszati nagy hangslyt fektet az otthonokba rkez szaki ni - s keleti frfi energiknak.
Va- Visnu, maga az Isten -Szati - Laksmi-dvi, a Szerencse Istennje, Visnu prja
A vaszati a tr alkotta energik felismersben s rendezsben nyjt segtsget. A Vdkban lert si tuds mai korra adaptlt vltozata, amelyet korunk tudsai is altmasztottak fizikai trvnyekkel s mrsekkel.
Ez az si tuds (vastu) Marcus Schmieke nmet fizikus kzvettsvel jutott el Indibl Eurpba. is, mint sokan msok, azt vizsglta, mivel jr az ember szmra, ha nem igazodik a termszet trvnyeihez. A vaszati tantsa szerint Fldnket krlveszi egy lthatatlan energiamez, melynek mozgsa, ramlsa van. Mi, a Fld llnyei akkor rezzk valban jl magunkat, letnk akkor teljesedhet ki igazn, ha az pletek, amelyekben lnk, dolgozunk, pihennk, sszhangban vannak ezzel az energiaramlssal.
A vaszati univerzlisan alkalmazhat az egsz vilgon, hisz mindentt van tr, s mindentt van energia. A teret mi magunk hozzuk ltre akkor, amikor felptnk egy pletet (amely lehet akr csaldi hz vagy panelhz, iroda vagy gyr, sportltestmny vagy egyb). A falakkal nemcsak a kvnt hzat ptettk fel, hanem egyttal egy energiamezt is ltrehoztunk. Ezt az energiamezt kls termszeti tnyezk nagymrtkben befolysoljk, mint pldul a jelenlv fldrajzi adottsgok, a Nap s a Hold plyja s azok energija, a Fld mgneses tere, a Fld klnfle sugrzsai, a gravitci, stb. gy ez az ember alkotta ltestmny bekerl a termszet klnbz behatsokkal terhes rendszerbe, amely az emberre nzve lehet kedvez vagy kedveztlen.
Neknk pedig ebben a krnyezetben kell lnk, dolgoznunk. Azt mr nem is kell mondanom, hogy a kedvez trben j lni, j dolgozni, j tanulni, mg a kedveztlen tr rossz esetben akr meg is betegthet, elcsigzott, ertlenn, kiltstalann teheti az letnket.
|