VASZATI
A vaszati szó kettős jelentéstartammal bír.
1. A vaszati 3 rendszerre épül, amely négy-négy szabályt tartalmaz. Maga a vaszati szó mindegyik szótagja egy-egy rendszert foglal magába. Megmutatja, hogy milyen hatások érik otthonunkat.
VA- az energetikai rendszer (fizikai hatások) SZA- az információs rendszer (bolygók hatásai) TI- geometriai rendszer (matematikai hatások)
2. A vaszati szónak van egy spirituális jelentése is. A védikus hitvilágban az isteni pár személyesíti meg a női és a férfi energiák tökéletes egységét. Éppen ezért a vaszati nagy hangsúlyt fektet az otthonokba érkező északi női - és keleti férfi energiáknak.
Va- Visnu, maga az Isten -Szati - Laksmi-dévi, a Szerencse Istennője, Visnu párja
A vaszati a tér alkotta energiák felismerésében és rendezésében nyújt segítséget. A Védákban leírt ősi tudás mai korra adaptált változata, amelyet korunk tudósai is alátámasztottak fizikai törvényekkel és mérésekkel.
Ez az ősi tudás (vastu) Marcus Schmieke német fizikus közvetítésével jutott el Indiából Európába. Ő is, mint sokan mások, azt vizsgálta, mivel jár az ember számára, ha nem igazodik a természet törvényeihez. A vaszati tanítása szerint Földünket körülveszi egy láthatatlan energiamező, melynek mozgása, áramlása van. Mi, a Föld élőlényei akkor érezzük valóban jól magunkat, életünk akkor teljesedhet ki igazán, ha az épületek, amelyekben élünk, dolgozunk, pihenünk, összhangban vannak ezzel az energiaáramlással.
A vaszati univerzálisan alkalmazható az egész világon, hisz mindenütt van tér, és mindenütt van energia. A teret mi magunk hozzuk létre akkor, amikor felépítünk egy épületet (amely lehet akár családi ház vagy panelház, iroda vagy gyár, sportlétesítmény vagy egyéb). A falakkal nemcsak a kívánt házat építettük fel, hanem egyúttal egy energiamezőt is létrehoztunk. Ezt az energiamezőt külső természeti tényezők nagymértékben befolyásolják, mint például a jelenlévő földrajzi adottságok, a Nap és a Hold pályája és azok energiája, a Föld mágneses tere, a Föld különféle sugárzásai, a gravitáció, stb. Így ez az ember alkotta létesítmény bekerül a természet különböző behatásokkal terhes rendszerébe, amely az emberre nézve lehet kedvező vagy kedvezőtlen.
Nekünk pedig ebben a környezetben kell élünk, dolgoznunk. Azt már nem is kell mondanom, hogy a kedvező térben jó élni, jó dolgozni, jó tanulni, míg a kedvezőtlen tér rossz esetben akár meg is betegíthet, elcsigázottá, erőtlenné, kilátástalanná teheti az életünket.
|