Ismerkedős játékok
Csak pozitívan: A csoport körben ül vagy áll és egyesével haladnak. Mindenki elmondja a keresztnevét és hozzá kapcsol egy pozitív jellemzőt, ami önmagára nézve igaz. Vagyis pl. Judit jóhiszemű, Dió dolgos, stb. A következő személy mindig elismétli az előtte megszólalók nevét és pozitívumát. Ha a társaság kellőképpen összeszokott, búcsúzáskor ugyanígy körbemehetünk, de mindig a mellettünk ülőt mutatjuk be és mondunk róla egy új jó tulajdonságot, amit aznap tudtunk meg róla. Az új csoportban, a jelekkel, vagy becenevekkel is lehet játszani.
Szerepcserés bemutatkozás: Párokra oszlunk. 3 percet hagyunk az egymásnak való bemutatkozásra, majd a nagy körben már a párunkat mutatjuk be. Ide én ülök! (ismerkedős) Egy körben ülünk (vagy állunk) és egy helyet kihagyunk, egyvalaki pedig bent áll a kör közepén. Kétszer körbemegyünk a keresztneveken. Az kezdi a játékot, akitől az üres hely jobbra van. Ő azt mondja, „Ide én ülök” és oda is ül. Most ismét az jön, akitől jobbra van az üres hely. Ő is szintén azt mondja, hogy „ide én ülök” és átül. Harmadszorra viszont azt mondja az, akinek a jobbján üres a szék, hogy „ide a … ül” és behelyettesít egy nevet a csoportból, az pedig gyorsan odaül. És kezdődik újra: „Ide én ülök. Ide én ülök. Ide a … ül.” A cél az, hogy aki középen áll, mihamarabb le tudjon ülni. Erre akkor van lehetősége, ha a harmadik mondatban lassan mondják a nevet (illetve ha olyan nevet mondanak, ami nincs is a csoportban) vagy ha valaki figyelmetlen, amikor át kell ülnie egy másik székre.
Fejsimogatós: A gyerekeket körbe ültetve mindenki elmondja sorban a saját nevét, hogy mindenki megjegyezhesse. Az egyik óvónéni középre áll egy bábbal, vagy plüss játékkal a kezében és megkéri társát, hogy mondja ki hangosan az egyik gyerek nevét. Amikor a név elhangzik, a középen álló megpróbálja megsimogatja azt a gyereket. A megnevezett nem mondja egy másik társának a nevét, akinek szintúgy egy újabb nevet kell mondani, akkor marad középen a kezdő. A játék addig halad, míg a középen álló egyszer nem tudja időben megsimogatni az elhangzott nevű gyermeket, mert az gyorsan megnevezett egy másikat. Ekkor az aki simogatott, és akit simogatni kellett volna helyet cserélnek. Fontos szabályok: Nincs visszahívás, aki engem mondott, én azt nem mondhatom, valamint a középen álló nevét senki nem mondhatja. Nehezített variáció: nem a gyerekek saját nevével játszunk, hanem pl. állatnevekkel, helyiség nevekkel stb….
|